נעליים טובות למשחק בשולחן ביליארד

הביגוד וההנעלה בהם אנו בוחרים להשתמש חשוב ביותר. שכן, ככל שהם יהיו נוחים יותר ויותאמו לפעילות שלנו, כך גם נוכל לנוע ממקום למקום בנוחות וביציבות תוך שאנחנו מגנים על עמוד השדרה שלנו ומפרקי הגוף. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על פעילות ספורטיבית. במאמר זה נפרט בפניכם אודות משחק ביליארד וחשיבות הביגוד וההנעלה במשחק זה.

קצת אודות משחק הביליארד

נכון להיום ניתן למנות סוגים שונים של משחקי ביליארד, כמו למשל משחק פול אמריקאי, פול רוסי, סנוקר,  קרמבול ועוד. ההיסטוריה של משחק זה ארוכה ובראשיתו, במאה ה- 15, בצרפת, הוא נערך על הדשא (בדומה לקריקט) ורק במרוצת השנים התחילו לשחק את המשחק במרחבים פנימיים על שולחן אשר מכוסה בבד ירוק, בתחילה הכדורים על השולחן נדחפו על ידי אלות והיו רק שני כדורים על שולחן הסנוקר ובמהלך המאה ה- 18 שולחן הביליארד התפתח עד משחק הסנוקר אותו אנו מכירים כיום. בזמנו, משחק זה כונה 'משחק הביליארד האצילי' וזאת משום שרוב האנשים ששיחקו בו היו בני המלוכה ואנשים מדרגת האצולה. למרות כל זאת, יש טענה שגם העם הפשוט שיחק במשחק זה ושהמחזאי הדגול שייקספיר הזכיר משחק זה באחד ממחזותיו.

איך מתנהל המשחק?

משחק זה מתנהל על שולחן מלבני מצופה בבד מיוחד, בד דמוי לבד. בשולחן זה, קיימים כיסים ארוכים אליהם מוכנסים הכדורים. כיסים אלו ממוקמים בפינות המרכזיות של השולחן ובשני מרכזי הדופן הארוכה של השולחן. הכדורים נזרקים אל הכיסים באמצעות מקל ארוך, וזאת בהתאמה לכללי וחוקי המשחק. ניתן לשחק משחק זה ברביעייה (2 זוגות) או בשניים. העיקרון של המשחק הוא לפגוע עם הכדור הלבן בכל אחד מהכדורים ולהכניס אותם לכיסים העמוקים, כל שחקן בתורו. ברגע ששחקן נכשל, כלומר לא מצליח להכות בכדור הלבן ולהכניס בעזרתו כדור אחר לכיס, התור עובר ליריבו.

חשיבות הביגוד וההנעלה בעת המשחק

חוסר נוחות משום חולצה לא מתאימה מבד שאינו נושם ורגליים עייפות, ברכיים כואבות ועמוד שדרה דואב לא יאפשרו לשחק סנוקר לאורך זמן ולהגיע לאותם הישגים בהם מעוניינים. כאן חשוב להבין שבביליארד מצב העמידה של המשתתף, הביגוד שלו והנעליים שלו חשובים מאוד בעת המשחק. מצב עמידה בו קיים שיווי משקל המאפשר להכות בכדור ולהביא אותו לאותה פגיעה מדויקת בה מעוניינים הינו המצב האידיאלי.

כאן חשוב שהשחקן לא יזוז בעת המכה ותמיד ישמור על שיווי המשקל שלו, שהראש שלו יהיה בכיוון המכה ושתמיד הוא יהיה באותו מצב עמידה יציב. בכדי להגיע למצב עמידה מוצלח, יש לוודא שאתם נועלים נעלי ספורט איכותיות המתאימות למשחק זה. נעלי ספורט המתאימות לרגלכם יאפשרו לכם ליהנות מתחושת יציבות בעקב בעת העמידה ואילו הסוליה הקשיחה והיציבה של אותן נעליים שתבחרו תמנע מכם להחליק כאשר אתם נעים סביב שולחן הביליארד.

נכתב בשיתוף אנאירובי פלוס – חנות הספורט אונליין המובילה בישראל.

דילוג לתוכן